Hanna Maria therapy aromaterapia

Aromaterapia - Hanna Maria Therapy

Už viac ako 6000 rokov ľudia poznajú účinky prírodných rastlinných olejov. Ceníme si ich liečebných, očistných a posilňujúcich vlastností, ale aj potešenie, ktoré nám prináša ich vôňa.


Počiatky aromaterapie možno nájsť v náboženskej, lekárskej a spoločenskej praxi všetkých veľkých civilizácií. Egypťania poznali a využívali účinky aromatických esencií na telo a myseľ. Aromatické prípravky slúžili spočiatku ako obetiny bohom. Prirodzenné dezinfekčné vlastnosti silicových olejov, živíc, cédrového dreva a kadidla sa využívali hlavne pri balzamovaní. Tajomstvo účinku silíc držali v tajnosti a iba zasvetení vedeli ako ich používať. Z dochochovaných zápisov je zrejme, že vonné látky sa používali aj ako ochrana proti nákazlivým chorobám. Neskôr sa oleje začali používať vo všetkých spoločenských vrstvách aj ako kozmetické prípravky a voňavky.

Pojem "aromateriapia" po prvýkrát použil francúzsky chemik René-Maurice Gattefossé v roku 1928. Definoval ním liečebný účinok výťažkov aromatických rastlín. Jeho poznatky rozvinul Dr. Jean Valnet, ktorý zistil, že pozoruhodné posilňujúce a dezinfekčné vlastnosti silíc účinne pomáhajú pri liečbe zranení vojakov druhej svetovej vojny.

Hanna Maria Therapy - Čakrová aromaterapia

Kozmická energia do nás prúdi zo všetkých smerov, preteká nami a opäť z nás vychádza von. Toto si v bežnom živote neuvedomujeme, pretože naše vedomie to nevníma. Nedokáže ju zužitkovať ani uskladniť. Práve pozdĺž chrbtice, kde je energia najsilnejšia sa tvoria silné energické centrá zvané čakry.
Výraz čakra znamená otáčanie, koleso. Tým, že čakra vyrába energiu, funguje ako dynamo. Vťahuje do seba energiu ako vodný vír. Čakry rotujú v špirále a sú vzájomne prepojené. Táto energia ovplyvňuje myšlienky a vlastnosti človeka v súlade s jeho duševnými možnosťami. Stav našich čakier v priebehu duchovného vývoja odráža stav nášho energetického poľa.
Každá zo siedmych hlavných čakier má zvláštny vzťah k určitým žľazám a orgánom. Ak vzniknú vinou poškodenia, traumatu nebo nevyriešených emocionálnych a mentálnych stavov jemnohmotných telách blokády, dôjde k zástave či zmene prísunu energie k čakrám, a tým k určitým oblasťiam fyzického tela.

Do vašej pozornosti:

Diery zistené v aurickom poli sa prejavili v čakrách. Každá čakra tiež súvisí s určitou duchovnou vlastnosťou, ktorá vyjadruje určité snahy a ciele celistvej ľudskej bytosti.
Čakra základná, křížová a solar plexus sa vzťahuje k osobnosti.

Esenciálne zmesi olejov Hanna Maria sú pripravované a vyrobené práve tak, aby čo najefektívnejšie pôsobili na duchovné emočné stavy klienta a tak pozitívne ovplyvňovali stav jednotlivých čakier. Rozpúšťajú emočné usadeniny a blokády v týchto energetických centrách. Práve v tom je sila esenciálnych olejov, čistých prírodných silíc jedinečná.

Aromaterapia Hanna Maria používa pri terapii sadu energetických kariet, ktoré sú zostavené podľa vyžarujúcej jemnohmotnej energie rastlín uchovanej v éterických olejoch. Táto energia pôsobí na jemnohmotné vibrácie duše a tela. Lieči duševné a fyzické bloky a neutralizuje a čistí negatívnu energiu.

Klient si intuitívne vyberie jednu, alebo tri karty, ktoré odrážajú jeho potrebu vnútorného liečenia a sú spojené s konkrétnou silicou. Na základe osobného výberu klienta potom terapeut namieša zmes olejov.

Pred terapiou:

 • Nesprchovať sa v horúcej vode, to spôsobuje okamžite vstrebanie do kože.
 • Nepoužívajte telový deodorant, ten ruší účinok olejov.
 • Minimálne 30 minút pred masážou nič nejesť.
 • Pred terapiou nepite alkohol.
 • Vyhnite sa terapii ak máte chrípku, horúčku či iné vážne zdravotné problémy. Počkajte až sa uzdravíte a až potom dovoľte účinkom aromaterapie, aby pomohli obnoviť rovnováhu vo vašom tele.

Po terapii:

 • Ihneď po terapii vypiť pohár neperlivej vody.
 • 12 - 14 hodín po terapii sa nekúpte a nesprchujte, aby sa oleje mohli vstrebať do kože a tak naštartovať najdôležitejšiu časť terapie: odstraňovanie toxínov z tela.
 • Počas dňa pite veľa vody, aby obličky mohli účinne vylučovať toxíny.
 • Najmenej 12 hodín po terapii nekonzumujte alkohol.
Do vašej pozornosti:
 • Nikdy nepoužívajte silice vnútorne.
 • Esenciálne oleje nepatria do rúk dieťaťa.
 • Oleje z citrusových plodov obsahujú jednu zložku, ktorá môže vyvolať po ožiarení slnkom kožnú reakciu.
 • Nepoužívajte oleje pri epilepsii.
 • Ak trpíte vážnymi kožnými ochoreniami alebo ste precitlivelí, nepoužívajte oleje v priamom kontakte s pokožkou.
 • Pri astme sa nedoporučuje používať oleje k priamej aplikácii na telo, ale používať ich formou rozprašovačov, odparovaním v aromalampách.
 • Ak sa vám nepáči vôňa nejakého oleja, nepoužívajte ju.
 • Čím krásnejšie vnímate vôňu, tým hojivejšie má účinky.
 • Inhalujte silicové oleje len krátky čas.